Black Stars-Kodokan 4:3 (15.6.2013)

K dnešnímu brzkorannímu střetnutí se tým černobílých Hvězd sešel bez tradičních senzačních bratrů zpátečníků - Hladíkovic, asi slavili Kubase, zato s mladým trenérem Evženem, jenž kvůli nastydnutí vše sledoval od čáry, a také se silně posilněným Čapínem, který si zahrál na rybáře při věšení sítě.
Tým mladých kluků od začátku chtěl hře opanovat, a proto procentuální držení balonu bylo necelých 69 % ku 31 %. Mladí kluci se ale nechali zaskočit údernou silou Hvězd, které nastřádaly za prvních deset minut tři góly, jež rozhodly o celém utkání. První gól vzešel z bot neohroženého Buchyho, který po přihrávce a průniku Davida Friče zasunul skrze své náčiní přes padajícího a velmi velmi nejistého brankáře míč do jeho svatyně. Hned na to padl druhý gól ze standardky, který byl zakončen Martinem Janhubou ve spolupráci s Buchym po přesném a natrénovaném signálu B3, kdy nikým nehlídán si mávnul a dostal přesně balon na nohu. Třetí gól v rychlém sledu přidal opět Buchy, jenž po výhozu Marťase Tyla zakončil skrze své náčiní přesně mezi nohy brankáře. Následně se opětovně dostal tým Hvězd do útlumu (držení míče 72 % ku 28 %), který provázel zbytek poločasu, kdy obdržel dva góly, a tým mlaďáků tak snížil na rozdíl jediné branky. Druhý poločas začal stejně, jako první skončil a tým Hvězd se dostával poskrovnu k balonu. Lehce mdlé první minuty, kdy započalo emoční rozhození soupeře, který si stěžoval stále častěji na výroky rozhodčího a hru Hvězd, korunoval naprosto bezprecedentní zákrok na Morise (na kriminál) na hraně vápna, jenž byl posouzen jako penaltový, a to i přes mohutné protesty lavičky a hlasitý pískot diváků. Jak shrnul Marťas Tyl na konci, ten zákrok ve vápně byl, jelikož to viděl. Každopádně se Marťas postavil na penaltu a bez problémů ji proměnil a zvýšil na 4:2. V následujících minutách nepříznivý stav neunesl vlasatý jinoch z týmu mladých a po úražkách rozhodčího dostal červenou kartu (prý za toho kokota). Posléze už soupeř jenom jedním gólem zkorigoval výsledek a šlo se domů za konečného stavu 4:3. Děkuji za pozornost.
Black Stars-Kodokan 4:3 (3:2)
Branky: Buchal 2, Janhuba, Tyl