Black Stars-Bruggy 1:8 (18.5.2013)

Na Bruggy se nám dlouhodobě nedaří a ani dnešek nebyl žel bohu výjimkou.
Do Černožic dorazila ne příliš početná suita šesti hráčů, možná bychom ve vyšším počtu byli zdatnějšími konkurenty, ale takhle jsme volili jen hru od půlky a vyčkávání. Lépe hrající soupeř se dostával do šancí, ale kýžené branky se dlouho dočkat nemohl, několik příležitostí hasil v brance Martin, ve vyložené pozici poslal jeden z útočníků míč pouze do tyče a dorážce zabránil včasným odkopem Kubas. Na druhé straně se v nadějné pozici ocitl Marťas, ale gólman vyběhl a míč mu uzmul. Několika střeleckými pokusy se uvedl populární Evžen, ale brankář Brugg je všechny pochytal či povyrážel. Nakonec udeřilo na druhé straně poté, co se Kubas odvážil zapojit do útočné akce, ale Filipova přihrávka k němu neprošla a nastalý protiútok skončil nástřelem do vápna, kde nabíhající hráč lehkou tečí poslal balon k tyčce-0:1. Tímto výsledkem skončila prvá půle, byť se ještě v dobré pozici ocitl Kubas, kterého nádherným pasem přes půl hřiště vybídl ke skórování Marťas, ale mladší z dua Hladíků míč ani pořádně netrefil. Úvod druhého dějství byl z našeho pohledu katastrofální a v podstatě rozhodl o osudu celého utkání. Během šesti minut jsme inkasovali hned čtyřikrát a uklidnil nás až oddechový čas. Po něm jsme začali víc držet balon, zapojovali do hry Martina a obraz hry se přeci jen trochu vylepšil. Nicméně šancí měly Bruggy stále habaděj, Martin v brance vytahoval výtečné zákroky, ale všemu přeci jen zabránit nemohl, do konce zápasu jsme inkasovali ještě třikrát. Než se tomu tak ovšem stalo, připsali jsme si alespoň čestný úspěch, když Filipův nástřel před branku dokázal pohotově tečovat za brankářova záda Martin Janhuba. V samotném závěru se ještě sám před gólmanem ocitl Evžen, ale znavený štírek mířil jen do jeho kolen, a tak jsme odjeli z Černožic s nepěkným výsledkem 1:8...
Black Stars-Bruggy 1:8 (0:1)
Branka: Janhuba