Black Stars-Rapid 7:3 (17.6.2012)

Rapid se nachází v Okresním přeboru dva roky, a přestože se většinou pohybuje ve spodních patrech tabulky, naše bilance s ním není kdovíjaká (3:11, 6:6, 2:5), což je důsledek secvičené power-play hrané po celý zápas a tvrdých ran zdálky. Dnes se však až nezvykle dlouho pohyboval brankář soupeře mezi třemi tyčemi a na konečném výsledku to bylo znát.
První poločas byl vysloveně povedený, Rapid se k ničemu vážnějšímu nedostal a my jsme si i přes pár zahozených šancí vypracovali pohodlný náskok. Nejprve Kubas přihrál na hranici vápna Filipovi, ten si míč stáhl doprostřed a ranou do víka nedal gólmanovi nižádnou šanci-1:0! Po jednom z faulů byl nařízen přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, jehož exekuce se ujal Buchy. Prudkou ránu brankář neudržel a pohotový Evžen rozvlnil síť-2:0! Diváci byli dojati gólem špílmachra, který se na zelené trávníky z různých důvodů (medicína, děvky, chlast a chlebíčky) nedostává příliš často. Posléze opět Buchy vyslal do uličky tentokráte Kubase, kterému sice poskočil míč na drnu (ano, hrboly na umělých trávnících nutí k údivu a zamyšlení), ale přesto dokázal přízemní střelou na vzdálenější tyčku navýšit vedení Black Stars-3:0! Kubasův fan club sestávající dnes pouze z jeho předsedkyně Martiny mohl radostí plesat. O poslední trefu prvé půle se zasloužil Buchy, jemuž evidentně asistence byly málo. Na jeho ránu, o jejíž dělovosti tak krásně zpívá Karel Gott, si brankář sice sáhl, ale v její cestě do protilehlé šibenice nezabránil-4:0! Černobílí tifosi skandovali společně s Evžou: Dejte jim bůra!, a záhy se dočkali. Zkraje druhé pětadvacetiminutovky pláchl všem Filip, zadáci Rapidu by v té chvíli raději honili vítr než rodáka z Benešovky, a vše skončilo více než tradičním způsobem, Filda svou stahovačkou obelstil gólmana a levačkou uklízel balon do prázdné-5:0! Zdánlivě rozhodnutý zápas ovšem snesl ve svém závěru ještě zápletku. Po řadě nevyužitých příležitostí jsme dovolili Rapidu během minuty vstřelit dvě branky a drama bylo rázem na světě. Když navíc soupeř sáhl ke své staré známé power-play a snížil na 3:5, začaly leckomu pracovat potní žlázy na plné obrátky. Jakoukoli senzaci ovšem odmítl Filip, kterého našel dlouhým výhozem Martin Tyl, a obstřelil vracejícího se gólmana-6:3! Toho pravého bonbonku se diváci dočkali na samotném konci, když Evžen Hovorka neomylně poslal balon do poloodkryté branky a následně s trenkami na půl žerdě oběhl celý Estádio del Norte-7:3!
Black Stars-Rapid 7:3 (4:0)
Branky: F.Hladík 3, Hovorka 2, J.Hladík, Buchal
Žlutá karta: J.Hladík
Sestava: Tyl - J.Hladík, Hovorka, Janhuba - J.Buchal, F.Hladík, T.Buchal, Morávek