Black Stars-TMF Lvi 3:2 (16.6.2012)

Tři kola před koncem neměl celek Black Stars jistotu setrvání v Okresním přeboru, k definitivě stačil jeden jediný bodík, ale po srdnatém výkonu se dnes nakonec podařilo vybojovat všechny tři.
O osudu utkání bylo málem rozhodnuto ještě dříve, než se koplo do míče, neboť Lvi se scházeli v parném počasí jako švábi na pivo a zahajovací pětku sestavili dobrých deset minut po oficiálním začátku střetnutí. Na tento fakt upozorňoval zejména Forrest dělaje si zároveň laskominky na předčasné pozápasové pivínko. Nakonec náš dnešní soupeř měl jednoho na střídání, my dva poté, co se Vachy musel otočit domů pro druhou botu. Znalce kádru Black Stars tato událost nikterak nepřekvapila. Přestože nám teoreticky stačila remíza, v praxi jsme chtěli zvítězit, čemuž odpovídal úvod střetnutí. Po Martinově výhozu vybídl Filip křížnou přihrávkou ke skórování Morise, ale jeho bodlo skončilo těsně vedle tyče. Hlavní nahrávač úvodních minut Filda dále hned dvakrát přihrál do palebné pozice Kubovi, ale ten byl v zakončení více než jalový. Další průnik Filipa s Vachym zarazil obranným zákrokem poslední hráč Lvů. Na druhé straně se dvěma dobrými zákroky zaskvěl Martin, přečkali jsme rovněž sérii tří soupeřových rohů. Když už byl Martin překonán, vykopával za něj míč z prázdné klece Filip. Krátcí jsme ovšem byly na narážečku ve středu hřiště a následnou přízemní střelu ke vzdálenější tyči-0:1. Chvíli na to se do brejku hnal Kubas, ale tísněn obráncem a vysílen sprintem mířil jen mimo tři tyče. Marťas sám před gólmanem zkoušel zase kličku, ale balon mu nešťastně unikl. Následně se hráč soupeře na posledním snažil o technickou fintu (ne poprvé, ani naposled, ale marně přemýšlíme, zda mu alespoň jednou vyšla), míč mu uzmul Vachy a postupoval sám z úhlu, samozvaný Maradona vše vyřešil penaltovým faulem, nabídnutou příležitostí k vyrovnání ovšem Moris pohrdl, jeho střelu brankář vyrazil. Zřejmě jako trest přišla klička ve středu hřiště a přesná rána k tyči-0:2. Navíc v další ložené šanci mířil útočník soupeře jen nad břevno. Poločas tak skončil výsledkem 0:2, podle počtu šancí na obou stranách by se ovšem nikdo nemohl divit mnohem divočejšímu skóre. Zkraje druhé půlky postupoval po Filipově příhře z úhlu sám na kasu Forrest, ale dostal se až příliš blízko k brankáři a napálil míč jen do něj. O pár minut později se hnali hned dva soupeři sami na Martina, celou akci však dokonale zazdili, navíc Martin rozjel rychlý protiútok, sám potáhl míč až na polovinu hřiště, vysunul do sóla Vachyho a ten střelou k bližší tyči protrhl naši střeleckou smůlu-1:2! Neproměněnou penaltu následně odčinil Moris, když vystřihl sólo alá Lionel Messi přes všechny Lvi a luxusním dloubákem srovnal stav utkání-2:2! Zápas mohl strhnout na naši stranu Marťas, ale z dobré pozice zamířil jen o chloupek mimo. Na druhé straně ovšem hrozili řádně Lvi, dvě střely prolétly těsně kolem tyčí, ale kam se hrabaly na následující závar. Martin hasil situaci mimo branku, míč se odrazil ke zcela volnému protihráči, ovšem srdnatý Forrest se před něj položil a zabránil v cestě do sítě hned dvěma jeho pokusům! Na druhé straně mohl potrestat vysunutého brankáře Kubas, ale přes celé hřiště odkrytou branku netrefil. A tak se o vítěznou trefu musel postarat Filip, když obešel u lajny obránce, podle některých se s míčem ocitl v zámezí, podle některých ne, řekněme tedy na hranici autu (Forreste, drž hubu) a jako zkušený bodelník propálil gólmana u bližší tyčky-3:2! Tento výsledek se nám již s vypětím všech sil podařilo udržet a můžeme si tak zítřejší závěrečné dva duely užít v klidu.
Black Stars-TMF Lvi 3:2 (0:2)
Branky: Vachata, Morávek, F.Hladík