Black Stars-Foma/Plačice 3:3 (3.6.2012)

Kdo neviděl, neuvěří. Nedělní zápas s Fomou byl demonstrací toho, kolik rozličných tváří v sobě fotbal skrývá. Umí totiž být i nemilosrdně krutý a zvláště na taková kopyta, která pohrdají jednou šancí za druhou.
Vzhledem k Filipově absenci hrozilo, že na hřišti nebude figurovat žádná bratrská dvojice. Tuto hrozbu odvrátil starší bratr Tomáše Buchala Honza, který se při svém prvém startu mohl na vlastní oči přesvědčit, jací jsme kluci do nepohody. Zápas samotný přitom začal, jak nejlépe mohl. Forrest vystihl pomalou přihrávku, svým typickým způsobem se dostal před protihráče a obstřelil vybíhajícího brankáře-1:0! Věc nevídaná, neboť věřte nevěřte, zabiják s číslem čtyři se naposledy gólově prosadil 21. 10. 2007 v divoké přestřelce proti Hosepu. Tehdy dal branky dvě a byl blízko hattricku, podobně tomu bylo i dnes, i když dnes měl šanci na hattrick snad každý. Do velké příležitosti se dostal i Honza Buchal, jehož našel přesnou přihrávkou právě jeho bratr Tomáš, ale novic v dresu Black Stars ztroskotal na brankáři. Již zmíněný Forrest mohl navýšit naše vedení, ale přesouvajícího se brankáře trefil do nohy. Festival zahozených šancí pokračoval vesele dál, Moris našel nádhernou přihrávkou před poloodkrytou branku Kubase, který tlačil míč nahoru, ale přesouvající se gólman padal pomalu a střelu vytěsnil pupkem. Více klidu přinesl až Petr Morávek, který svůj sólový únik zakončil přesnou ranou k tyči-2:0! Velešance chodily jedna za druhou, hoši z Black Stars se fotbalem bavili, nic nenasvědčovalo tomu, že by tenhle zápas neměli dotáhnout do vítězného konce. Jenže možná právě jako trest za přílišné uspokojení, za lehkovážnost nebo za neproměňování šancí přišlo ve druhé půli nečekané vyrovnání. Nejprve střelu z dálky vytlačil Martin tak, že se od jedné tyče odrazila do druhé a následně do míst, kde se nacházel útočník Fomy, který opět o zadní tyčku došudlal míč za brankovou čáru-2:1. O chvilku později se do naší sítě došourala s vydatným přispěním dvou tečí další dalekonosná střela-2:2. Do konce zbývalo deset minut a poměrně rychle jsme se do vedení vrátili, když hned tři hráči presovali Vachyho, ten prostrčil míč na Tomáše Buchala, který propálil brankáře-3:2! Utkání nadále pokračovalo ve stejném duchu, obrovskou příležitostí ke skórování pohrdl Kubas, kterého našel skvěle Tomáš, ale to by se Kuba nesměl o svou levačku jen opírat a občas s ní zkusit i zakončit. Na závěr zkusila Foma power-play, z které si téměř nic nevypracovala, ale aby byla smůla dovršena (či trest?), půl minuty před koncem napřáhl poslední hráč z půlky a trefil se přesně pod břevno, a tak zdánlivě vyhraný zápas skončil jen remízou v poměru 3:3.
Black Stars-Foma/Plačice 3:3 (2:0)
Branky: Foral, Morávek, T.Buchal