Black Stars-Senior 1:1 (8.5.2011)

Po sérii zápasů s týmy z dolní poloviny tabulky jsme dnes narazili na čtvrtý Senior, který z dosavadních dvaceti klání prohrál pouze dvakrát. O lepší umístění jej však připravuje značný počet remíz, dnešek nebyl výjimkou a soupeř si připsal již osmý nerozhodný výsledek, zatímco my máme jen trapné čtyři.
První poločas vyzněl jednoznačně pro Senior, místy nás nepustil ani za půlku, ale na branku čekali diváci marně. Tlak soupeře se nám dařilo místy rozmělnit zdlouhavou rozehrávkou u naší svatyně nebo taktickými fauly kolem půlky. Největší šance přišla zhruba pět minut před koncem půle, ale poprvé se zaskvěl čaroděj Tomáš, když zlikvidoval střelu z dálky i následnou dorážku z metru. Jinak drtivá většina střel končila v ochranné síti nebo plotu, po jednom sraženém pokusu však zazvonilo břevno. Na druhé straně měl největší příležitost Buchy, když po Tomášově výhozu postupoval sám, ale tísněn zezadu vracejícím se obráncem vyslal přízemní střelu, kterou brankář vyrazil na roh. Druhá půle přinesla více dramatických momentů i gólů. Skóre otevřel Senior, když se útočník obtočil kolem Martina a haluzná střela na bližší tyč skončila v síti-0:1. Až po inkasovaném gólu jsme si začali vytvářet nadějné pozice i my, v největší šanci se ocitl Filip, k němuž se míč dostal, pravda, trochu se štěstím, ale střelu z první brankář vyrazil nohou na rohový kop. Neujaly se ani dalekonosné střely Buchyho a Paciho. Na druhé straně však řádně hrozil i Senior a neinkasovali jsme jen díky Tomášovi v brance, kterému můžeme líbat ruce, nohy, řiť. Nejenže jsme totiž soupeře pouštěli do zakončení, ale nechávali jsme jej i několikrát dorážet! Po narážečce se ocitl zcela sám ve vápně jeden ze soupeřů, Tomáš však zasáhl reflexivně nohou. Zlomový moment přišel ve chvíli, kdy hrdina dne zlikvidoval nebezpečnou střelu i dvě dorážky a navrch našel výhozem přes celé hřiště Buchyho, který křížnou ranou srovnal skóre zápasu-1:1! Vyrovnaný zápas jsme mohli zvrátit v náš prospěch, když nájezd Vachyho utnul gólman kosou metr před vápnem, za což uviděl po právu červenou kartu. Následný přímý kop poslal sice Buchy jen do zdi, ale následovala dvouminutová přesilovka. Během ní jsme se kromě ukvapených střel dostali i do největší šance zápasu, když Filip obešel bránícího hráče, potáhl balón a našel zcela volného Kubase, ale sympatický bejček místo gólu nebo příhry před prázdnou Lukášovi trestuhodně napálil brankáře. Přesilovku jsme tedy nevyužili, naopak ještě v závěru hasil další příležitost omládlého Senioru Tomáš, a tak utkání skončilo nerozhodně 1:1. Byť jsme ve vypjatém závěru mohli strhnout vedení na naši stranu, bod určitě bereme, zdůrazňuji, že nám k němu fantastickým výkonem mezi třemi tyčemi dopomohl Tomáš, znatelná byla i široká lavička, díky níž jsme mohli hrát s kvalitním soupeřem ve vysokém tempu. Samozřejmě svou zásluhu na konečném výsledku má i díky neúnavné píli Evžen, ale to snad ani nemusím zmiňovat.
Black Stars-Senior 1:1 (0:0)
Branka: Buchal
Žlutá karta: Tyl
Sestava: Janča - Tyl, J.Hladík, Vachata, Hovorka - Pácalt, F.Hladík, Buchal, Podhajský