Black Stars-Rapid 6:6 (12.6.2011)

Rapid nám na podzim uštědřil pořádnou dardu, a tak jsme to chtěli tak trochu odčinit. Nakonec však utkání skončilo stejně jako včera remízou, ovšem tu dnešní v poměru 6:6 by nám na Kirin cupu mohli jen tiše závidět.
Rapid hrál úplně stejně jako při předchozím měření sil, tedy v pěti v poli, a ohrožoval nás tvrdými ranami z dálky. Nicméně do první šance jsme se dostali my hned v prvních vteřinách, když si Martin narazil s Buchym, ale tváří v tvář brankáři mířil jen mimo. Na druhé straně zapršelo hned z prvního mráčku, gólman rozehrál na pravé křídlo a následná dělovka zaplula o tyč do sítě-0:1. O druhou trefu se postaral sám brankář, když se dostal k míči po rohovém kopu a poslal jej po zemi k tyči-0:2. Zápas v Černožicích naštěstí neprobíhal jako ten minulý na Gočárovce, tentokrát jsme si dokázali vypracovat několik nadějných šancí, ale zlobila nás střelba. Naše nepříliš razantní pokusy dokázal pochytat či povyrážet muž mezi tyčemi, který však původním povoláním gólman rozhodně nebyl. Když už se zase z úhlu objevil sám Kubas, mířil jen do boční sítě. Obrovskou příležitost ke skórování promarnil i Pepa, ale jeho chvíle teprve měly přijít. Dobře se na dnešní klání vyspal Martin, který se paradoxně místy ocital na hrotu a presoval nahrávající si soupeře ze všech nejvíce. Nepřesnost v zakončení prolomil až kanón z největších - Buchy. Nejprve si však na půlce pohrál s protihráčem Martin takovým způsobem, že se mu asi ještě teď točí hlava, přihrál již zmiňovanému katovi, a ten jednou ze svých nechytatelných pumelic skóroval-1:2! Nicméně i Rapid si vytvářel brankové příležitosti, několikrát nás zachránil včasnými výběhy Tomáš. Do boje o záchranu namočený soupeř se párkrát nechal unést, jejich argument na námitku, že míč šel do autu od jejich hráče: "No jo, ale my potřebujem body," by věru u Mirka Dušína neprošel. Nástup do druhé půle jsme měli perfektní, vytvořili jsme si velký závar, ale Pepa míč do branky neprocpal. Poté se k další ráně odhodlal Buchy, ale ta jen otřásla spojnicí. Tentýž hráč přilil trochu oleje do ohně vyrovnávacím gólem, při němž vykudlal brankáři míč z rukou a dovezl jej do prázdné-2:2! Je nám líto, ale plně pod kontrolou balón neměl. Kdyby to bylo na druhé straně, tak možná, ale takhle? O dvě branky se Tomáš postaral, ale třetí zavinil, když přišel o míč v souboji na půlce a hráč Rapidu s nejtvrdší ranou nemilosrdně pokořil nebohého Janču-2:3. Vyrovnání přišlo záhy a jednalo se o nejhezčí akci zápasu. Martin přihrál Zbyškovi, který potáhl balón do středu hřiště, našel volného Pepu, jenž naservíroval Lukášovi před prázdnou branku-3:3! Ještě jednou se Rapid vrátil do vedení, když Martin nedokázal pokrýt nabíhajícího útočníka, který uklízel na zadní do odkryté branky-3:4. Soupeři však vydobytý náskok opět nevydržel dlouho, z nulového úhlu postupující Pepa s pomocí teče obránce poslal přesný oblouček na zadní tyč-4:4! Do konce zbývalo devět minut a konečně jsme se také do vedení dostali my. To Vachy obral na půlce gólmana o míč, položil si ho na zem a došel až do kasy-5:4! Hráli jsme nadále opatrně a čekali na další chybu, která opravdu přišla, vybíhající obránce si příliš předkopl balón, Lukáš mu udělal kličku a následně ještě našel osamoceného Pepu, který po zemi uklidil míč k tyči-6:4! Rapid nemohl hru více otevřít, činil tak totiž už od první minuty. Mohli jsme ještě nějaký ten kus přidat, ale Buchy místo přihrávky volil nepřesnou střelu a Kubův, řekněme, mířený odkop od nohou útočníka, skončil pár centimetrů vedle tyče. Zhruba pět minut před koncem mohl Lukáš z půlky poslat po jednom či druhém křídle do sóla Kubase nebo Buchyho, ale volil neúspěšnou kličku. Z následného brejku vyplynul roh, po němž první střelu sice Tomáš vyrazil, ale nekrytý útočník dorážel do prázdné-6:5. Nakonec se Rapid dočkal i vyrovnávací trefy, byť dost haluzným způsobem, kdy decentně plachtící bodýlko z úhlu bůhvíkudy prošlo mezi Buchym a Kubou a zapadlo ke vzdálenější tyčce-6:6. Oba týmy si ještě v poslední minutě vypracovaly jednu šanci, ale Vachy ztroskotal na brankáři a útočník soupeře mířil o dost mimo. Byť jsme většinu zápasu prohrávali, konečná remíza trochu mrzí, sahali jsme po vítězství. Ale kluci z Rapidu potřebujou body...
Black Stars-Rapid 6:6 (1:2)
Branky: Buchal 2, Vachata 2, Podhajský 2
Žlutá karta: Buchal
Sestava: Janča - Malík, Tyl, J.Hladík - Podhajský, Vachata, Buchal