Black Stars-Foma/Lavina 0:5 (3.4.2011)

V prvním jarním kole jsme narazili na Lavinu, soupeře, kterého obvykle porážíme. Po nepřesvědčivém výkonu jsme však dnes odkulhali z umělého trávníku s ostudnou prohrou 0:5...
Do sestavy se dostala naše zimní posila - Pepa Podhajský. Zkušený útočník má za sebou působení například v TMK Losers, v anglickém Brightonu či v českém Hradci Králové. A byl to právě on, kdo se ocitl v první velké šanci zápasu, když na polovině hřiště obešel bránícího hráče a postupoval z úhlu sám, zamířil však jen do padajícího brankáře. Lavina hrála klasicky svou opatrnou hru, my jsme de facto po celý zápas nebyli schopni soupeřovo rozestavení rozhýbat. Největší šance přicházely po závarech a skrumážích, zatímco my jsme z nich neskórovali, Lavina v první půli dvakrát. Nejprve se míč po rohu odrazil k útočníkovi, který jej prostrčil přes dva naše hráče do vápna, kde na zadní tyči soupeř dotlačil balón do sítě i s Lukášem-0:1. Při druhém gólu zase trestuhodně prošel míč naším vápnem až na zadní tyč, kde měl soupeř lehkou pozici-0:2. Po Filipově přímém kopu se míč odrazil od dvou protihráčů a doputoval ke Kubasovi, který z první napálil gólmanovy kule, poté přihrál na zadní Ivošovi, ten však z první nezamířil přesně. Ve druhé půli jsme inkasovali z brejku na 0:3 a obraz hry se poněkud proměnil. Lavina přestala dodržovat obranné rozestavení a začalo se lítat nahoru dolů. Kvůli zranění Ivoška zůstal na střídání jediný hráč a rozběhávalo se to těžko. Šance přicházely na obou stranách, ale opět skóroval jen soupeř a opět dvakrát. Nejblíže ke gólu na naší straně měl Lukáš, ale dvakrát si při možnosti jít sám šlápl na balón a do třetice mu brankář vystihl jeho kličku. Co naplat, start se nevyvedl, nezbývá než doufat, že v příštích zápasech budeme úspěšnější.
Black Stars-Foma/Lavina 0:5 (0:2)