Black Stars-FC Colt 5:2 (23.4.2011)

V dnešním utkání Černé hvězdy dominovaly, o jejich vítězství však rozhodla až zlepšená koncovka v druhé půli.
Hned v první minutě obránce při přechodu do útoku přišel o balón, Martin ale situaci tři na jednoho zbrzdil, přihrál Filipovi pozdě a od včerejška šestadvacetiletý útočník stihl jen střelou na dlouhou nohu vybojovat rohový kop. Sám na branku posléze postupoval Pepa, ale zalícil jen do padajícího gólmana. Na druhé straně zapršelo hned z prvního mráčku, když Buchy přišel o míč na pozici posledního a útočník svůj sólový nájezd zakončil střelou mezi Tomášovy nohy-0:1. Obraz hry byl i po inkasovaném gólu stejný, něco moderního futsalu předvedli kluci z Black Stars, když Buchaó našel dlouhým pasem nabíhajícího Kubasa, ten přihrával Pepasovi před odkrytou svatyni, ale blonďatý zabiják nedokázal na dlouhou nohu usměrnit míč mezi tři tyče. Lukášovu střelu vytáhl brankář reflexivně nohou. Z velkého množství rohů jsme si vypracovali jedinou pořádnější šanci, Filipovu střelu z úhlu hasil na bližší tyči opět gólman. Jakoby se na to fotbalový Pán Bůh již nemohl dívat a seslal na nás boží trest. Po rozehraném autu si Buchy nepohlídal jediného šikovnějšího hráče Coltu a ten prudkou ranou na zadní navýšil vedení svého celku-0:2. Do poločasu se neujal ani další Pepův nájezd, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2, přestože počet šancí byl zhruba 15:3 pro nás... Věřili jsme však, že smůlu prolomíme, protože prohrát takovýto zápas by byla blamáž. Geniálním se ukázal přesun Buchaty do útoku a zásun Vachala do obrany, neboť oba předvedli na nových postech lepší výkon než v první půli. Co se nepovedlo v dějství prvém, povedlo se v druhém dokonale během asi tří minut. Nejprve pěknou kombinaci Filipa s Vachym zakončoval zkušeně přízemní střelou na zadní tyč Martin-1:2! Klid v zakončení zachoval po další Lukášově přihrávce i Buchy, další přízemní střela, další gól-2:2! Obrat byl dovršen, když Filip vybojoval ve středu hřiště míč, Kubas jej táhl do přečíslení tři na jednoho, přihrál svému bratrovi, který mu vrátil balón pod sebe a Kubovi nezbývalo nic jiného než se podívat, kde stojí brankář a trefit se přesně k tyči-3:2! Po obratu jsme pozorně bránili, do šance se Colt hnal snad jen dvakrát, ale Tomáš nás v brance podržel a vyrazil střely na roh. Na druhé straně přidal uklidňující trefu Pepa, když zužitkoval Buchyho ulici a levačkou pod padajícím gólmanem poslal míč do branky-4:2! Po Pepově přihrávce zívala na Filipa poloprázdná branka, ale ten ji trestuhodně přestřelil. Dárek k narozeninám si nadělil až v samotném závěru, ale stál za to, jeho prudká křížná rána zpoza vápna zaplula o tyč do sítě-5:2! Mohlo být ještě veseleji u Hladíků, ale Filipův úprk na gólmana, dá-li se to úprkem nazvat, utnul závěrečným hvizdem pan sudí. Nejlépe zápas zhodnotil přihlížející Moris: "V zápase, kde ste mohli dát dvacet gólů, ste jich dali pět, to je na vás dobrý."
Black Stars-FC Colt 5:2 (0:2)
Branky: Tyl, Buchal, J.Hladík, Podhajský, F.Hladík