Black Stars-TMK Losers 5:6 (11.4.2010)

Jestli jsou TMK Losers skutečně "Prohrávající", jak jejich název tvrdí, tak rozhodně ne na umělých zelených trávnících. Byli jsme lepším týmem, ale kvůli zahozeným šancím a chybám v obraně jsme s vedoucím celkem tabulky o gól prohráli...
Utkání začalo velmi netradičně, neboť se trefil Jakub Hladík, což je v této sezóně novinka! Dokázal se prosadit poté, co Vachata udržel míč v rohu hřiště, přihrál pod sebe a osvědčené bodýlko nezklamalo, střela, která zapadla o tyč do brány, znamenala naše vedení 1:0! Jak se později ukázalo, nebylo poslední... Bohužel se opakovala situace ze včerejšího zápasu, Janča nešikovně vyběhl a soupeř skóroval-1:1. Do vedení nás vrátil Pácalt, když se po pohledné souhře ocitl tváří v tvář brankáři a zamířil přesně k bližší tyči-2:1! V těchto fázích zápasu jsme měli odskočit, protože zahodit takové šance je hřích! Nejprve Vachata obešel obránce i gólmana, ale levačkou zamířil mimo. Dvakrát střílel z hranice vápna Buchal, ale jednou začaroval reflexivním zákrokem muž mezi tyčemi a podruhé se Buchalův pokus mezi tyče nevměstnal. Největší luxus si dovolil Vachata, na něhož po ose Pácalt-Buchal číhala prázdná klec, Lukáš z kroku přestřelil! Na to už se zřejmě fotbalový Bůh nemohl dívat a ztrestal nás. Dlouhý balon netrefil Martin Tyl a útočník svůj sólový nájezd přetavil v gól-2:2. Zbraně jsme však rozhodně nesložili, hráli jsme lépe a brankové vyjádření konečně přišlo! Nejprve se po špatně rozehraném autu řítili na J.Hladíka hned tři soci, ale sympatický obránce s jedenáctkou na zádech dokázal míč uzmout a založit protiútok, na jehož konci pádil Pácalt sám a přízemní střelou se nemýlil-3:2! Uplynulo jen pár vteřin a radost se ještě znásobila, když se dokázal uvolnit F.Hladík a střelou na zadní navýšil náš náskok-4:2! Do poločasové přestávky zbývala jediná minuta, Janča rozehrál po zemi přímo na nohu Tomáše Erbera, který udělal kličku Jakubovi a snížil na rozdíl jediné branky-4:3. Hned od úvodu druhé půle jsme se snažili hrát opatrně, ale po rohovém kopu se nechytatelným bodlem na zadní tyč prosadil opět Erber a bylo srovnáno-4:4. Za tohoto stavu ještě trefil tyčku David Veselý, ale byli jsme to opět my, kdo strhl vedení na svou stranu. Po Buchalově přihrávce poslal F.Hladík míč vzduchem k pravé tyči-5:4! Bohužel se za tohoto stavu dostal přes dva naše hráče jeden Loser a předložil míč Erberovi jako na zlatém podnose, nejlepší střelec soutěže si míč v klidu zastavil, podíval se a uklidil-5:5. Deset minut před koncem Janča vyrazil prudkou ránu jen před sebe a v následné skrumáži se nejlépe zorientoval Veselý, který poslal balon do naší sítě-5:6. Jak se později ukázalo, byla to branka rozhodující. Na vyrovnání šance jistě byly, ale nezadařilo se. Dávku emocí vyvolala situace, kdy se Vachata dvě minuty před koncem prodral přes dva obránce a byl faulován, rozhodčí sice nařídil přímý kop, ale jasnou červenou kartu, kterou potvrdil po utkání i autor inkriminovaného zákroku, nevytáhl, a tak jsme si přesilovku nezahráli a nijakým jiným způsobem branky nedocílili a smolně prohráli, což bylo šokující, protože nikdo nečekal, že nevyhrajeme, když jsme měli v sestavě Evžena Hovorku!
Black Stars-TMK Losers 5:6
Branky: Pácalt 2, F.Hladík 2, J.Hladík
Sestava: Janča - Tyl, Pácalt, Hovorka, J.Hladík - Morávek, F.Hladík, Buchal, Vachata