Black Stars-XXL 9:1 (19.4.2009)

XXL z Černožic prohráli úvodní tři jarní duely s hrozivým celkovým skóre 6:40, na čemž máme nemalý podíl. Včerejší zápas s Tagridem ovšem vyhrál 5:4, a tak jsme nevěděli, co se proti nám postaví. Nakonec to ale stejně jako před dvěma týdny skončilo pěkným klepečkem.
Od prvních minut jsme byli lepším mužstvem, ale soupeř hrál velmi opatrně a čekalo se na důležitý úvodní gól. Blíže k němu měli rozhodně černobílí, ale F.Hladík po rohu promáchl, Tyl si v nadějné pozici míč moc předkopl a Malík pálil z první ze vzduchu po závaru jen těsně nad. Kýžené trefy jsme se dočkali, když si Vachata udělal z beků dobrý den, narazil si s Tylem a uklidil balon do prázdné-1:0! Uklidňující druhý zásah přišel jen o chvilku později. Dostali jsme se do přečíslení, krásné přihrávky na zadní se ujal Malík a precizní placírkou na zadní klacek skóroval-2:0! Poté dobře zapracoval v rohu hřiště Hovorka, našel ve vápně F.Hladíka, a ten s hráčem na zádech zamířil přesně k tyči-3:0! Do poločasové přestávky zbývalo jen pár minut, možná jsme v této chvíli trochu polevili a pustili XXL do pár nadějných střeleckých pokusů, ale Janča byl pozorný. Na brankový závěr prvního dějství se podařilo navázat i v tom druhém. Martin Tyl přihrál Buchalovi, ten z první poslal míč Vachatovi, který si sám před brankářem hodil balon z pravé na levou a potupil jej jesličkami-4:0! Buchal se zřejmě pasoval do role nahrávače, tentokrát z jeho přihrávky těžil F.Hladík, který tváří v tvář gólmanovi zvolil svou tradiční kličku a střelu do prázdné-5:0! Naštěstí pro našeho útočníka dnes chytal někdo jiný než v Černožicích a tuto extrovní kličku neznal. Po tomto zásahu jsme se na chvíli odmlčeli. Vachatova přihrávka před prázdnou Hovorkovi byla o chloupek delší, než by měla. O něco později tentýž hráč udělal kličku brankáři, ale z úhlu se trefit nedokázal. Na spálené šance se zřejmě již nemohl dívat Zbyšek Malík, tak vyběhl vpřed, dostal míč na prázdnou a uklidil jej tam-6:0! Posléze postupovali sami dva F.Hladík s Buchalem, dobře si narazili a F.Hladík přihrál Buchalovi na prázdnou, ovšem střelou o gólmana-7:0! Gólový zásah dnes nebyl přán Hovorkovi, protože když už se mu F.Hladík konečně snažil z úhlu přihrát, tak si míč uklidil do brány vracející se obránce, čímž zkompletoval Filipovi hattrick-8:0! Zhruba osm minut před koncem se dočkal i Martin Tyl, který si po rohu zpracoval balon a poslal jej ke vzdálenější tyči-9:0! Zbyšek v tuto chvíli začal hecovat dožaduje se desítky, ale místo ní si připsal minutu před závěrečným hvizdem čestný úspěch tým XXL-9:1. Z naší strany nádherný zápas plný oku lahodících fotbalových akcí skončil tedy vysokým a zaslouženým vítězstvím.
Black Stars-XXL 9:1
Branky: F.Hladík 3, Vachata 2, Malík 2, Buchal, Tyl
Žlutá karta: ---
Sestava: Janča - Foral, Malík, J.Hladík, Tyl - Hovorka, Vachata, Buchal, F.Hladík