Black Stars-XXL 17:3 (4.4.2009)

Zázraky se dějí. Pokud někdo tvrdí opak, jistojistě nebyl 4.dubna 2009 kolem desáté na hřišti v Černožicích.
Nedlouho před neoblíbenou cestou do Černožic jsme se dozvěděli, že nás bude pět. Obavy, že nebudou stačit dvě auta, se rozplynuly jako pára nad hrncem. Stačilo jedno. Nikdo v tu dobu netušil, že členové zmiňované pětky se vrátí jako nefalšovaní hrdinové. Možná právě nízký počet hráčů byl impulsem pro zodpovědnou hru, kterou jsme předváděli více méně po celé utkání. Povedlo se nám vstřelit rychlý gól, když Buchal zužitkoval přihrávku od F.Hladíka nejlépe, jak mohl, levačkou napálil míč pod břevno-1:0! O mnoho více hráčů čítající soupeř v následujících minutách absolutně nestíhal a jen sledoval, jak si naše útočné duo dělá co chce. F.Hladík si sám před gólmanem výborně počkal, až půjde k zemi, a střelou nahoru rozvlnil síť-2:0! Na třetí branku byla radost pohledět, fotbalovému labužníkovi se musela zalesknout slza v oku, když si Filip s Buchym dvakrát vyměnili balon, čímž vyšachovali všechny hráče a druhý jmenovaný dával do prázdné-3:0! Poté vyšla F.Hladíkovi kupodivu opět jeho tradiční klička brankáři, ještě si levačkou posunul míč na pravou a skóroval-4:0! Snad ani ne o minutku později tentýž hráč uspěl znovu, když po přihrávce od Buchala mířil bodlem přesně podél brankáře na zadní tyč-5:0! V tu dobu ubíhala patnáctá minuta a místní fanoušek koukal jako puk, když mu brankář Janča oznamoval stav a nesáhl si na balon. Už už se zdálo, že se XXL chytne, ale pár střel a obléhání k úspěchu nevedlo, naopak míč uzmul Martin Tyl a zamířil přesně z půlky do prázdné-6:0! Poločasové skóre uzavřel na 7:0 F.Hladík bodlem z dálky k tyči. Taktika na druhé dějství byla jasná, v klidu čekat, čekat a čekat vzadu. Brankář XXL se začal více vysouvat, ale chyb v rozehrávce se nevyvaroval, obdobně jako jeho spoluhráči. F.Hladík výborně držel míč v rohu, obtočil se kolem dvou obránců a našel Buchala, jehož pravačka se opět nemýlila-8:0! Další gól byl velmi kuriózní a vyvolal salvy smíchu u všech aktérů. Útočník chtěl nahrát na půlku brankáři, v cestě mu však stál obránce, na něhož křičel: "Di pryč! Di pryč!" Nahrávku nakonec poslal, zmiňovaný obránce ji zastavil, ale výše uvedená slova si přebral po svém a odešel ze hřiště. Překvapený Buchal si došel pro míč a poslal jej z poloviny do prázdné klece-9:0! Soupeřův gólman, pro dnešek spíše ze sítě neustále něco vytahující rybář, posléze dvakrát kapituloval z turfy F.Hladíka, nejprve po samostatném úniku a posléze po dloubáku z úhlu-11:0! Následně F.Hladík sice nepřihrál svému bratrovi ideálně, ale Jakub přesto balon ještě ve hřišti stihl ukočírovat a přihrát na zadní Buchalovi, na nějž zívala odkrytá branka-12:0! Možná až za tohoto stavu jsme lehce povolili, pustili soupeře do přečíslení a poprvé inkasovali-12:1. Po souboji Janči s útočníkem rozhodčí odpískal vymyšlenou penaltu, kterou soupeř s notnou dávkou štěstí přetavil v gól-12:2. Schylovalo se k velké zápletce, ale jakékoli drama odmítl Buchalův dynamit v noze-13:2! K údivu všech F.Hladíkovi opět vyšla jeho sice pohledná, ale pomalu dělaná, klička brankáři-14:2! XXL se jen tak lehce nevzdali a opět se nebezpečně přiblížili-14:3. Na bránu ale postupoval Buchal, na obsazeného J.Hladíka přihrát nemohl, tak skóroval-15:3! Tentýž hráč vybojoval balon jen o něco málo později, přihrál Filipovi, a ten si udělal sólo jízdu končící u prázdné branky-16:3! Definitivní rozuzlení ovšem přinesl až J.Hladík, když po přihrávce od staršího bratra zamířil přesně k tyči-17:3! Na tuto trefu již XXL nedokázali zareagovat a jejich XXL náklep tak byl definitivně zpečetěn. Oba naši útočníci se protlačili do nejlepší desítky střelců Okresního přeboru, Tomáš Buchal dokonce svůj gólový účet z podzimu zdvojnásobil! Neuvěřitelné utkání! Doufejme, že na něj navážeme i v dalších jarních duelech a budeme stoupat tabulkou výš a výš!
Black Stars-XXL 17:3
Branky: F.Hladík 8, Buchal 7, Tyl, J.Hladík
Žlutá karta: Buchal
Sestava: Janča - J.Hladík, Tyl - Buchal, F.Hladík