Black Stars-Hespro "B" 6:10 (12.4.2008)

Black Stars se dnes popasovali s druhým týmem v tabulce Hesprem "B". Po slibném prvním poločase však odešli z bojiště poraženi.
V první velké šanci se ocitl Hovorka, ale tváří v tvář brankáři skórovat nedokázal. Oba celky hrály ze začátku poměrně opatrně, z nudy vytrhla fanoušky příležitost F.Hladíka, jenž byl s míčem v autu, což rozhodčí nepostřehl, ovšem tímto neverdiktem sudího byl zaskočen i sám Filip a průnik z ostrého úhlu mu gólman lapil. Branky jsme se dočkali o něco později, kdy Buchalem rozehraný aut uklidil přesně k tyči Vachata-1:0! Z vedení jsme se moc dlouho neradovali, protože došlo ke špatnému obsazení hráčů a osamocený soupeř svou střelu poslal neomylně k tyči-1:1. Do vedení se borci v oranžovém dostali s velkým štěstím. F.Hladík dělal kličku obránci, míč se mezi několika soupeři motal tak dlouho, až ho náš nejlepší kanonýr poslal pod padajícím brankářem do sítě-2:1! Hespro dokázalo opět srovnat krok, když se útočník na hranici vápna obtočil kolem Tyla a tvrdou ranou skóroval-2:2. Následně zaúřadovaly mladé pušky Vachata a Hovorka, kteří během jedné minuty zařídili dvě branky! Situace byly velmi podobné, Vachata našel před bránou Hovorku, který dal obloučkem dvakrát gól-4:2! Ve druhém případě pomohla míči v cestě do sítě i tyčka. Bohužel jsme bezprostředně před vypršením prvé půle inkasovali, když po našem přímém volném kopu Hespro výborně sehrálo brejk-4:3. Hned ze začátku druhého dějství došlo k rychlému otočení vývoje. První branku dal Marek Veis, hrající nižší rakouskou ligu, sám, na druhou přihrál-4:5. Black Stars dokázali odpovědět, když J.Hladík posunul míč svému bratrovi, jehož přihrávku Hovorkovi si vracející bek srazil do sítě sám, neboť již určitě věděl, že gólu se zabránit prostě nedá-5:5! Hespro se vrátilo do vedení s velkým štěstím, Marku Veisovi Buchal asi třikrát do míče kopl, ale ten se neuvěřitelně jako magnet držel u jeho nohy, až nagelovaný Rakušan propálil Janču-6:5. Srovnat krok mohl Vachata, ale jeho střela skončila na tyči! Hru jsme chtě nechtě museli vytáhnout, a to byla voda na mlýn technického soupeře. Rychlými narážečkami a průniky Veise se dostávali do jedné šance za druhou a zákonitě přicházely i trefy do naší sítě. Sedmou nám dal soupeř po kombinaci do prázdné brány, osmou z přímého kopu a devátou opět po rychlé narážečce-5:9. Branek mohlo být ještě více, jeden soupeřův pokus dokonce vykopával J.Hladík z prázdné brány. Oranžový prapor pozvedl Tomáš Buchal, který se důrazně probil do úspěšného zakončení-6:9! Poslední slovo dnešního střetnutí měl však soupeř, střelou mezi Jančovy nohy dokonal dílo zkázy a uzavřel účet na konečných 6:10...
Black Stars-Hespro "B" 6:10
Branky: Hovorka 2, F.Hladík 2, Vachata, Buchal