Black Stars-Golem 6:3 (8.6.2008)

Přestože po první půli vedl Golem 3:1, dokázali oranžoví borci zásluhou zlepšeného výkonu zápas otočit a překročit v tabulce padesátibodovou hranici.
Z událostí, které se seběhly zhruba půlhodinku před zápasem by se v klidu dala sestavit antická tragédie. Jako zápletka posloužilo zraněné koleno brankáře Jančy, kvůli němuž bychom byli bez střídání a telefonát Buchala, jehož vlak měl zpoždění... Následovalo rozvíjení zápletky v podobě zuřivých, leč neúspěšných, telefonátů J.Hladíka na všechny strany. Jako deus ex machina poté zapůsobil Buchalův doběh dvě minuty před začátkem a příchod Hovorky, s nímž se původně nepočítalo. Nakonec jsme tedy měli jednoho na střídání a předstihli tak prázdnou golemskou lavičku. Úvod duelu byl okořeněn nepříjemným lijákem, územní převahu jsme měli my, dvakrát se v dobré pozici ocitl Buchal, jedna střela mířila mimo, druhou vytěsnil brankář. Na kluzkém terénu podklouzl Foral a útočník své sólo zakončil střelou pod padajícím Tylem-0:1. Věděli jsme, že soupeř bránit umí, vždyť podzimní střetnutí rozhodla jediná branka Filipa Hladíka. Přesto se vyrovnání zdařilo, když Vachata našel pod sebou J.Hladíka, a ten svým obávaným bodlem propálil hradbu těl i gólmana-1:1! Golem si de facto nic nevypracoval, na koně jej opět posadily naše hrubky v defenzivě. Nejprve se nevrátili útočníci a přečíslení tři na dva sehrál soupeř výborně, zakončoval do prázdné branky-1:2. O chvilku později se J.Hladík pokusil o kličku u lajny, ta nevyšla a útočník svůj úprk na Tyla opět přetavil v gól-1:3. Druhé dějství bylo jednoznačně v režii zmoklých Oranjes, logicky přicházely i branky, první po důrazném průniku Buchala a jeho přízemní střele-2:3! O vyrovnání se znovu postaral pro tento zápas výjimečně kapitán J.Hladík, když si narazil s Buchalem a placírkou k tyči rozvlnil síť-3:3! Nijak jsme nebláznili a věřili, že otočení přijde, stále zbývalo čtrnáct minut. Šance na to rozhodně byly, mimo jiné Vachata dvakrát zamířil do tyče, Hovorka se ocitl v dobré palebné pozici, ale volil přihrávku na Buchala, kterou obrana odvrátila na roh. Zaslouženou trefu měl na svědomí opět kanonýr Buchal a jeho dynamit v noze-4:3! Jen brankář Golemu vyběhl, hned špatně rozehrál, balon vybojoval Foral pro J.Hladíka, jenž zběsile pádil vpřed a do kasy špatně se vracejícího gólmana lehce obstřelil, čímž zkompletoval svůj první hattrick v dresu Black Stars-5:3! Zápas se již jen dohrával, poslední trefu si připsal Vachata a vyvolala vlnu rozhořčení. Obránce si totiž myslel, že rozehrávají modrobílí, proto vyrazil vpřed a nebránil našeho střelce, jenž šel sám a nemýlil se-6:3! Nutno ovšem zdůraznit, že rozhodčí dlouho ukazoval aut pro nás, rozehrávající Buchal počkal i na druhého beka jdoucího pro balon. Na naši stranu se postavili i přihlížející a stejně to vývoj zápasu již vůbec neovlivnilo:-)
Black Stars-Golem 6:3
Branky: J.Hladík 3, Buchal 2, Vachata