Black Stars-CAV Reds 5:4 (27.4.2008)

Proti doposud neporaženému prvnímu celku tabulky vyrážely oranžové šiky s pramalými nadějemi na úspěch. Nečekané vítězství po heroickém výkonu se určitě nesmazatelně zapíše nejen do dějin klubu, ale fotbalu vůbec.
Všichni jsme si byli dobře vědomi kvalit CAV Reds, zejména pak hráče Janouška, který hájí i černobílé barvy hradeckého dorostu. Od první do poslední minuty byl však natěsno bráněn a příliš toho nevyprodukoval. Začali jsme velmi opatrně, bránilo se od půlky. Jako blesk z čistého nebe tím pádem působil Vachatův sebevědomý průnik středem hřiště zakončený gólovou střelou o tyč-1:0! Jakoby CAV Reds po inkasování trošku znervózněli, a to ještě zdaleka netušili, co se na ně v následujících minutách sesype. Po ztrátě balonu se totiž na jejich bránu řítil již od půlky F.Hladík sám, úprk zakončil pro gólmana potupně mezi jeho nohy-2:0! Po Filipově přihrávce zvyšoval prudkou ranou Buchal již na 3:0! Výtečnou úvodní čtvrthodinku zakončil J.Hladík, jenž po Vachatově střele doklepával levačkou do odkryté brány-4:0! Black Stars uštědřili svému soupeři lekci z efektivity, což rozhodně nebývá běžnou záležitostí. V malé kopané se ovšem i takovýto náskok dá ztratit, proto jsme nadále hráli ze zajištěné obrany a na brejky. Snižujícího gólu se lídr tabulky přeci jen dočkal, když J.Hladík nedokázal dostatečně razantně odhlavičkovat a po dobré kombinaci se míč zatřepotal v naší síti-1:4. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Od začátku druhého dějství měl soupeř jasnou územní převahu, ale do šancí se příliš nedostával díky zodpovědnému bránění. Branka přišla třináct minut před koncem, a to z přímého kopu přesně k tyči-2:4. O pouhopouhé čtyři minutky později F.Hladík nepokryl náběh útočníka, a ten nekompromisně zavěsil pod břevno-3:4. Fanouškům v oranžových dresech doslova tuhla krev v žilách při bravurním reflexivním zákroku Janči nebo při Janouškově střele z otočky těsně mimo. Obrovskou příležitost k uklidnění měl F.Hladík, ale svůj sólový únik zakončil neúspěšnou kličkou brankáři místo gólové střely nebo přihrávky zcela volnému Tylovi. Na závěrečnou pětiminutovku se Červení vytáhli s power-play, kterou krutě ztrestal Buchal, když nepřesnou rozehrávku poslal z vlastní poloviny do odkryté klece-5:3! Soupeř se nadechl k závěrečnému drtivému náporu, který vyústil v kontaktní branku dvacet vteřin před koncem-4:5. Nezbývalo tedy nic jiného než rozehrát, kopnout míč do keřů a oslavit velecenné tři body! Pochvalu za dnešní výkon si zaslouží naprosto všichni hráči Black Stars. Přetrhnout soupeřovi šňůru třiceti neproher v řadě, to se opravdu nestává každý den!
Black Stars-CAV Reds 5:4
Branky: Buchal 2, Vachata, F.Hladík, J.Hladík
Žluté karty: Buchal, Vachata
Sestava: Janča - Buchal, Tyl, J.Hladík - Hovorka, F.Hladík, Vachata