Black Stars-Pivrnci 4:4 (24.6.2006)

V dnešním duelu jsme se střetli s týmem Pivrnců, tedy dalším žhavým adeptem na sestupové místo, takže musel vyhrát, i díky tomu jsme sehráli pohledný útočný fotbal, který mohl skončit jakýmkoliv výsledkem, výmluvně hovoří i konečné skóre – 4:4.
Na druhou stranu stejně jako kombinace extřebešského útoku Holý – Lukášek – F.Hladík, které znamenaly všechny naše góly, zápas poznamenaly i jejich chyby, po kterých jsme zase všechny naše góly dostali. Přebíhání útočníků nám totiž dělalo větší problémy než parné poledne, v němž jsme match odehráli. Jinak do sestavy naskočil navrátilec Spěšný, kterému jsme díky jeho novému britskému přízvuku takřka nerozuměli :-). Hned v úvodu jsme se dostali do několika šancí, ale ani narážečka F.Hladík – Holý, ani zaběhnutí atletického štírka Říhy gólem neskončily. Naopak jsme inkasovali, když se Holý nevrátil se svým hráčem, a ten zblízka prostřelil Tyla – 0:1. O chvilku později zaváhal na půlce F.Hladík, prohrál souboj po výhozu Tyla a rázem to bylo 0:2. Přesto jsme měli další šance, nejprve po rohu Lukáška zblízka nedal Holý, pak Lukášek šel po pravé straně, ale jeho dělovku gólman vyrazil. Pak F.Hladík obešel dva hráče, ale levačkou poslal míč jen do boční sítě. J.Hladík pálil z dobré pozice nad břevno, až si míč z levé strany přebral Holý, utekl svému strážci a své sólo zakončil střelou mezi nohy vyběhnuvšího gólmana – 1:2. Jenže utekla snad minuta, když hrdina předchozího okamžiku ztratil míč při kličce na půlce a další brejk skončil za zády bezmocného Tyla – 1:3. Do poločasu chybělo asi jen pět minut, přesto jsme ve strhujícím průběhu zápasu stihli vyrovnat ještě před odchodem do kabin. Po faulu na F.Hladíka si on sám postavil balón v levém rohu hřiště a následně chytře propálil dva hráče stojící ve zdi, byl to jeho pátý gól do sítě Pivrnců v této sezóně, asi na něj nebudou vzpomínat jako Romeo na svou Julii. Navíc o chvilku později přišla vůbec nejhezčí akce celého zápasu, Holý na půlce u pravé lajny v obležení dvou hráčů poslal míč patičkou za sebe, F.Hladík mu ho z první lehounkým obloučkem poslal kolmo k brance a Holý ho dělovkou napálil o bližší tyč do sítě – 3:3. Ve druhém poločase pokračoval útočný fotbal „nahoru dolu“, v němž si oba týmy zasloužily vyhrát, nejprve jsme byli blíž my, když muž zápasu Holý našel z pravé strany před brankou Lukáška, jenž ho poslal do sítě, otočili jsme tak z 1:3 na 4:3. Bohužel za chvíli nepokryl svého hráče pro změnu Lukášek a bylo opět srovnáno – 4:4. Několikrát jsme mohli strhnout vedení na svou stranu, stejně jako ho ztratit, několikrát nás však podržel Tyl. Na druhé straně se mohl Holý zaskvět hattrickem, ale po rohu trefil jen tyč opuštěné branky, po uličce od F.Hladíka šel Lukášek sám na branku, ale jeho pumelice proletěla nad břevnem. A když gólem neskončila ani akce Říhy s Holým, skončil zápas remízou.
Black Stars-Pivrnci 4:4
Branky: Holý 2, F.Hladík, Lukášek
Žlutá karta: Lukášek
Sestava: Tyl – J.Hladík, Říha, Spěšný – F.Hladík, Holý, Lukášek