Black Stars-Hespro "B" 2:1 (8.10.2005)

„Zaplaťpámbů za tři body!“ Tak by se daly stručně shrnout reakce většiny hráčů Black Stars po dnešním utkání. Soupeř patřil rozhodně k těm slabším, na něž náš tým v dosavadním průběhu sezony narazil. Podali jsme však celkově nevýrazný výkon plný chyb a až do závěrečného hvizdu rozhodčího jsme se museli třást o výsledek.
První minuty proběhly v duchu úvodního oťukávání. Postupně jsme však přece jen začali přebírat iniciativu my, přičemž soupeř se snažil obsazovat naše hráče až na vlastní polovině. Během několika minut se hned dvakrát do nadějné střelecké situace dostal P. Morávek, ale obrana “Hespra“ stačila zasáhnout. Poté pálil tvrdě z úhlu Holeček, branku však minul. Do slibných šancí se dostávali i další hráči a zdálo se, že náš první gól je na spadnutí. Místo toho ale přišlo několik zbytečných názorových výměn s rozhodčím a v patnácté minutě nečekaně udeřil do té doby zdánlivě neškodný soupeř: Při rozehrávce rohu si naběhnul na hranici našeho brankoviště neobsazený hráč “Hespra“ a umístěnou střelou po zemi k bližší tyči otevřel skóre. Je ovšem třeba uznat, že k těm nemnoha dnešním světlým okamžikům Black Stars patřil fakt, že nás tento moment nepoložil. Náš protivník se z vedení neradoval ani tři minuty. Po faulu na Švástu byl nařízen trestný kop – ze vzdálenosti asi osmi metrů v mírném úhlu od soupeřovy branky. K rozehrávce se postavil Tuček a zvolil přesně mířenou přízemní střelu podél zdi. Míč zazvonil o tyčku a skončil v síti – 1:1. Ve zbývajících minutách prvního poločasu se urodilo několik šancí na obou stranách (z pohledu Black Stars vypadal velmi slibně zejména závar v soupeřově brankovišti „vyrobený“ Spěšným, Švástou aj.), avšak stav už se neměnil. Náznaky šancí před oběma brankami pokračovaly i po výměně stran a už po několika minutách přišla opět Tučkova chvíle: Na kraji vápna se šikovně obtočil kolem obránce a levačkou pohotově poslal míč ke vzdálenější tyči – 2:1. Avšak místo toho, aby se tento okamžik stal impulzem ke snaze zapnout a zvýšit náskok, vedl spíše ke ztrátě koncentrace v obranné fázi, a náš tým mohl nedlouho po soupeřově rozehrávce inkasovat. Situace, kdy se útočník Black Stars „zapomněl“ vrátit s nabíhajícím obráncem “Hespra“, došlo k přečíslení a přímému ohrožení Tylovy branky, se během druhého poločasu bohužel opakovala vícekrát. Vázla i naše vlastní rozehrávka – obránci Spěšný, Švásta a Malík často jen vysílali vyčítavé pohledy směrem ke spoluhráčům v útoku, kteří se pouze s obtížemi dostávali do prostor vhodných k převzetí míče a rozvinutí útoku. Pokud se to přece jen v několika případech povedlo (stříleli Tuček, Morávek, Holeček), ozvala se vždy naše stará bolest: neproměňování šancí. Soupeř ale na tom dnes byl naštěstí úplně stejně – pár střel vyslal těsně vedle branky, v několika případech nás podržel Martin Tyl, který roli „záskoku“ za absentující brankářskou jedničku Bittnera pojal zodpovědně a rozhodně nezklamal. Výrazně oslabená sestava Black Stars dnes tedy neměla svůj nejlepší den. Nicméně utkání (kterému by, upřímně řečeno, možná slušela spíše remíza) se podařilo dotáhnout do vítězného konce.
Black Stars-Hespro "B" 2:1
Branky: Tuček 2