Black Stars-Frantic "B" 2:4 (4.9.2005)

Dnešní střetnutí 3. kola mezi Black Stars a Franticem se dá označit pro domácí jako smolný. Přestože soupeř nebyl z nejsilnějších a ve druhém poločase měl tým Black Stars zřetelnou převahu, odešel nakonec poražen.
Poprvé v sezoně za nás nastoupili naši nejzkušenější hráči Petr Morávek a Martin Tyl, ale i oni museli s hrůzou přihlížet, jak v úvodu zápasu prudká střela z ostrého úhlu z levé strany prošla Bittnerovi mezi nohama a skončila v síti - 0:1. V úvodu jsme vypadali rozháraně a zmateně, ihned po inkasovaném gólu jsme začali hrát, výsledkem byl přímý kop, který Tuček chytře rozehrál doprava na Malíka, jenž obstřelil vše, co mu stálo v cestě a o tyč vyrovnal - 1:1! Zápas byl plný nepřesností z obou stran a vyložené šance nepřicházely. Navíc rozhodčí měl dnes přísný metr, a tak byla hra hodně rozkouskovaná a plná standardních situací. A právě z přímého kopu přišel další gól do naší sítě, když fotbalista Franticu obstřelil dvoučlennou zeď a překvapil našeho brankáře - 1:2. Nikdy však není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Po dalším přímém kopu totiž hráči soupeře rychle rozehráli, naše zeď zůstala stát a do naší branky tak přiletěl další projektil těžkého kalibru - 1:3. V závěru poločasu vrcholila snaha Black Stars jen pár náznaky, když se na hřišti zformoval útok F.Hladík - Holeček, jenže vždy krok chyběl, nejprve Holeček z levé strany hledal F.Hladíka před brankou, ale přihrávka šla smolně na paty. Po další akci se do střely dostal J.Hladík, ale napálil jen obránce před brankou. V úplném závěru poločasu vyslal dalekonosnou dělovku F.Hladík, ale brankář ji vyškrábl ze šibenice na roh. O přestávce jsme si řekli, že využijeme velkého počtu hráčů na lavičce, a tak jsme na ně vlítli, v těchto fázích zápasu jsme soupeře dostali pod drtivý tlak. F.Hladík se elegantně obtočil kolem obránce, uvolnil se před branku, počkal si na pohyb brankáře, a posílal mu ho mezi nohy, ale padající gólman ho šťastně kotníkem vytěsnil na roh. Z toho okamžitě Holeček našel F.Hladíka, ale jeho dělovka levačkou těsně přeletěla břevno. Pak už se uvolnil Holeček na pravé straně a prudkou střelou korunoval skvostnou pětiminutovku Black Stars - 2:3! Vynikající střelou se prezentoval Říha, když z dálky dokonale zaskočil brankáře, jenž čekal spíše přihrávku před branku, ale míč šel smolně těsně vedle tyče přimraženého brankáře. A hnali jsme se dál za vyrovnáním, ale zabijácká střela P.Morávka, která šla ze dvou metrů přímo do obličeje obránce soupeře, jen na chvíli přerušila hru, než se nešťastník doplazil za lajnu. Soupeř hrozil pouze z brejků, po jednom z nich se vynikajícím zákrokem blýskl Bittner, jenž zneškodnil prudkou střelu z bezprostřední blízkosti. Pak přišla nádherná akce Black Stars, Tuček potáhl míč, poslal doprava na F.Hladíka, ten dal Tylovi míč před prázdnou bránu, ale obětavý skluz obránce soupeře v poslední možnou chvíli poslal míč na roh. Dva přímé kopy P.Morávka skončily ve zdi. Po nádherném pasu Tyla se do koncovky dostal Spěšný, ale jeho volej šel mimo. V závěru se odehrávalo drama přípustné pouze pro otrlé povahy, vzali jsme si time-out a odvolali brankáře, Tyl se posunul na pozici posledního, soupeř se osvobozoval jen ze cenu zoufalých odkopů. Střely z dálky brankář vyrážel, jednou poslal F.Hladík z úhlu levačkou zpětnou přihrávku před branku, ale míč proletěl krok za Holečkem. Hra se postupně měnila v zoufalý vabank a v křeč, čehož soupeř využil v poslední minutě, kdy po rychlém brejku definitivně rozhodl o osudu utkání - 2:4.
Black Stars-Frantic "B" 2:4
Branky: Malík, Holeček
Žlutá karta: ---
Sestava: Bittner - Spěšný, J.Hladík, Říha, Tyl, Malík - F.Hladík, Holeček, Tuček, P.Morávek
Ohlasy po utkání:
Filip Hladík: Z prohry jsem velmi zklamaný, mrzí mě to mnohem více než minulý týden, protože tentokrát jsme na soupeře jednoznačně měli. Ale děláme zásadní chyby, nevyužili jsme velkého počtu hráčů na lavičce, rychle střídat, čímž se výrazně zvýší tempo, jsme začali až od druhého poločasu, což bylo relativně pozdě. Hrát na ně takhle od začátku, tak jsme podle mě neprohráli. První půle byla vůbec špatná. Beztak jsme to však mohli otočit, ale oproti včerejšku jsme měli velkou smůlu v koncovce, a naopak, dostali jsme laciné a smolné góly.
Martin Holeček: Na dnešní zápas jsme se sešli v hojném počtu, ale bohužel jsme této výhody nedokázali využít. Střídání bylo vlažné už od začátku a řadě hráčů to nevyhovalo. Zaskočil nás zbytečný gól hned ze začátku. Soupeř nehrál nijak výjimečně, ale měli zajištěnou obranu.Pak se nám podařilo srovnat. Naší slabinou byly přímé kopy, ze kterých jsme dostaly 2 góly. Naopak naše "přímáky" byly naprosto nepromyšlené...Musíme se nad tím každý zamyslet, protože jsme mohli získat 3body celkem v klidu.Nehráli totiž nic moc...